ايرانگردي
معرفي تورهاي طبيعتگردي و ايرانگردي تور شمال تور كوير مصر تور سرعين تور رفتينگ

جاذبه هاي ديدني مازندران جاذبه هاي ديدني مازندران

مازندران از استان هاي شمالي ايران در حاشيه ي درياي خزر است و آب و هواي مرطوب و باراني آن سبب سرسبزي و آباداني اين خطه شده است.وجود جنگل ها ، رودخانه ها و دريا در هر فصل سال گردشگران زيادي را به سمت اين سرزمين سبز مي كشاند. با جاذبه هاي گردشگري شمال بيشتر آشنا شويد:

تور نمك آبرود تور نمك آبرود

نمك آبرود: مجتمعي ست تفريحي- توريستي و مسكوني.تمام امكانات رفاهي و گردشگري براي طبيعتگردان در اين منطقه فراهم است از جاذبه هاي گردشگري نمك آبرود تله كابين آن است كه با آن بر فراز جنگل عبور ميكنيد و در انتها به زيباترين منطقه نمك آبرود مي رسيد. در تور نمك آبرود  چه به صورت تور 1 روزه نمك آبرود و چه به صورت تور 2 روزه نمك آبرود از اين مجتمع توريستي ديدن خواهيد كرد.

تور مرداب هسل تور مرداب هسل

مرداب هسل: مرداب هسل در شهر چالوس قراردارد. اين مرداب در هر فصل سال به رنگ خاصي در مي آيد در بهار سبز رنگ است و در پاييز سرخ رنگ چرا كه سطح ان با برگ درختان پوشيده مي شود و به رنگ آنها در مي آيد.در تور نمك آبرود 2 روزه از اين مرداب به عنوان يكي از شگت هاي روز اول ديدن خواهيد كرد.

درياچه چورت: اين درياچه كه در شمال ايران قرار دارد علي الخصوص در فصل پاييز زيبايي به خصوصي دارد. درختان هزار رنگ پاييزي در اطراف آن آرامش را به گردشگران هديه مي كنند. درياچه چورت در نزديكي باداب سورت قراردارد بنا بر اين بازديد از باداب سورت را فراموش نكنيد.

رامسر:  تور رامسر از پرتقاضاترين تورهاي شمال است. رامسر مرز بين استان مازندران و گيلان است.در غرب استان مازندران قرارگرفته است.روستاي جواهر ده رامسر از معروف ترين جاذبه هاي گردشگري رامسر است.روستايي با طبيعتي بكر و دلنشين. در تور چند روزه نمك آبرود روز دوم را به گشت و گذار در رامسر ميپردازيد.

تور فيلبند تور فيلبند

فيلبند: از ارتفاعات بي نظير استان مازندران روستاي غرق در مه و ابر فيلند است. اين روستا به اقيانوس ابر نيز شهرت دارد. در تور فيلبند از اين ارتفاعات ديدن خواهيد كرد. همچنين منطقه ي زيباي سنگ چال آمل نيز ميزبان شما در اين تور يكروزه است.

تور درياچه ارواح تور درياچه ارواح

درياچه ممرز : اين درياچه كه به درياچه ارواح شهرت دارد در نزديكي نوشهر و جنگل سيسنگان قرار گرفته است. از جذابيت هاي اين درياچه تنه هاي خشك درختان است كه سر از آب بيرون آورده اند و مه حاكم بر درياچه كه اغلب هميشگي است جلوه ي خاصي به اين طبيعت زيباي شمال ميبخشد.در تور 1 روزه شمال مي توانيد از اين جاذبه طبيعي بازديد به عمل آورديد.

تور تنگه دار تور تنگه دار

تنگه دار: در فصل تابستان سفر به يك منطقه خوش آب و هوا و خنك چون تنگه دار لذت بخش است. تور شاد يكروزه تنگه دار در نزديكي نوشهر برگزار مي شود. اين تور به صورت رودخانه نوردي و جنگل نوردي است. اين تنگه در كنار جنگل هاي سرسبز داليخاني قرار دارد و از مكان هاي توريستي شمال در فصل تابستان است.

ساحل و جنگل سيسنگان: گردشگراني كه به سفر شمال مي روند آرامش ساحل و صداي امواج دريا را به هر جاذبه ي ديدني شمال ترجيح ميدهند.همچنين شمال به سرسبزي جنگل هايش شهرت دارد. در ساحل و جنگل سيسنگان در نزديكي نوشهر مي توانيد اين دو جاذبه ي طبيعي را در كنار يكديگر و با فاصله ي كم مورد بازديد قرار دهيد. در تور 2 روزه نمك آبرود روز دوم به گشت و گذار در منطقه سيسنگان مي پردازيد.

تور يك روزه هفت آبشار تور يك روزه هفت آبشار

هفت آبشار: هفت ديار پاك در دل جنگل هاي سوادكوه مازندران. در هفت آبشار به تماشاي هفت آبشار پياپي ، حوضچه هاي آب شنا و آب تني ميپردازيد. تور يك روزه هفت آبشار در روزهاي تعطيل هفته علي الخصوص در فصل بهار و تابستان گردشگران زيادي را به سمت خود ميكشاند.

سخن آخر:

آژانس مهرانديشان تمام مكان هاي ديدني شمال كه در بالا نام برده شد را به صورت تورهاي 1 روزه  و گاها برخي از آن ها را به صورت تور چند روزه شمال برگزار مي نمايد. براي اطلاع از قيمت تور شمال مي توانيد به صفحه ي اصلي سايت آژانس مهرانديشان مراجعه كنيد يا با ما تماس بگيريد.

هواي شمال گرچه شرجي ست در فصل تابستان قسمت هايي از آن براي يك سفر تابستانه مناسب است و آب و هواي آن خنك است اين مناطق ييلاقي همچون تور شاد تنگه دار و تور 1 روزه فيلبند مي باشند كه براي آشنايي با آن و لذت بردن از طبيعت زيباي آن مي توانيد همسفر آژانس مهرانديشان باشيد.

مازندارن سرسبز هميشه مقصد گردشگران و طبيعت گردان بوده است. شمال ايران وسعت زيادي دارد و جاذبه هاي ديدني بسياري را درون خود جاي داده است. در تور شمال مي توانيد هر روز به يك بخش از شمال ايران سفر كنيد. از تور نمك آبرود گرفته تا تور رامسر و تورهاي شاد ديگر كه اغلب به صورت تور يك روزه برگزار مي شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۷:۱۴ ] [ ايرانگردي ] [ نظرات (0) ]

تور رفتينگ ارمند رود

رفتينگ چيست؟

رفتينگ همان قايقراني بر موج هاي سفيد يا به عبارتي موج هاي خروشان رودخانه است كه در سراسر دنيا به عنوان رشته ورزشي و يك تفريح مهيج به حساب مي آيد.براي انجام اين فعاليت به عنوان تفريح نياز به قواي بدني خيلي خاصي ندارد و يك نيروي معمولي كافيست چرا كه كار گروهيست و رودخانه نيز به كمك شما مي آيد.گاه پارو ميزنيد گاه دست از پارو زدن ميكشيد و تلاطم موج ها شما را پيش ميراند.
مي توانيد به آواي دلنشين پرندگان اطراف رودخانه و صداي خروشان موج گوش بسپاريد و لذت ببريد.
شما با چند آموزش اوليه ساده مي توانيد در تورهاي رفتينگ شركت كنيد و يك روز مهيج را در خاطرتان ثبت كنيد.

تور رفتينگ

تجهيزات مورد نياز رفتينگ:
براي انجام اين فعاليت نياز به يك قايق بادي 4 ،6 يا 12 نفره ، يك پارو به ازاي هر نفر و يك جليقه نجات ، يك كلاه ايمني است.تعداد نفرات هر قايق با توجه به ميزان خروشاني آن رودخانه است در رودخانه هاي خروشان تعداد نفرات هر قايق 4 نفر است و در رودخانه هاي آرام تر 6 تا 12 نفر متغير است.در هر قايق يك نفر به عنوان راهنما حضور مي يابد،وظيفه اصلي راهنما حفظ امنيت مسافران است ، همچنين او با توجه به اينكه رودخانه را به خوبي مي شناسد مي تواند بهترين مسير و پر جاذبه ترين مسير را براي حركت انتخاب كند و همينطور هرجا لازم باشد با آگاه ساختن بهنگام گردشگر آمادگي لازم را براي مسير پيش رو به او بدهد.

راهيابي و نكات ايمني رفتينگ:
رودخانه شامل امواج غير منتظره ، سوراخ ها و سنگ هاي ريز و درشتي ست كه راهنما يا بلده راه با ممارست در تمارين مختلف نسبت به آنها آگاهي پيدا كرده است.
او مسير را چنان انتخاب ميكند كه علاوه بر هيجان ، حفظ سلامت مسافر در اوليت او باشد.
به دليل همين شرايط رودخانه از گردشگران خواهشمنديم در تور رفتينگ به راهنمايي هاي سرپرست قايق توجه لازم را داشته باشند و از شوخي هاي نا بجا ، هل دادن يكديگر داخل آب، شيرجه زدن از قايق به داخل آب بدون هماهنگي سرپرست تور بپرهيزند.

آيا براي شركت در تور رفتينگ بايد شنا بلد باشم؟

براي شركت در تور رفتينگ بدون هيچ هزينه اضافي به شما كلاه ايمني لايف يا جليقه نجات و پارو داده مي شود.پس لازم نيست شنا بلد باشيد هرچند كساني كه شنا آموخته اند با آب بيشتر عجين مي شوند و لذت بيشتري ميبرند.

براي رفتينگ چي بپوشيم؟

اگر شما تمايل به شركت در تور رفتينگ داريد بايد بگوييم نياز به تشكيلات خاصي نداريد براي خانم ها روسري ، مانتو يا تونيك و شلوار از جنس الياف مصنوعي و يك جفت صندل پشت بسته و براي آقايان نيز لباس آستين بلند براي محافظت از نور آفتاب و يك جفت صندل پشت بسته مناسب است. استفاده از كرم ضد آفتاب را براي اين تور براي خانم ها و آقايان توصيه ميكنيم.

معرفي رودخانه هاي رفتينگ در ايران: 

رودها در ايران از نظر سختي به 5 درجه تقسيم مي شوند كه درجه 1 آسان ترين آنها و 5 سخت ترين آنهاست

استان چهارمحال بختياري - ارمند رود: ارمند رود به طول 19 كيلومتر و حدود 5 ساعت با درجه سختي 3 تا 4 از رودخانه هاي خروشان و پرطرفدار در ايران است.آژانس مهرانديشان هر ساله در فصل بهاروتابستان اقدام به برگزاري تور رفتينگ ارمند رود مي نمايد.
استان چهار محال بختياري - زاينده رود: اين رود نيز در درجه پايين تر سختي نسبت به ارمند قرار دارد. طول آن 17 كيلومتر و حدود 5 ساعت است.درجه سختي ان 2 تا 3 است.متاسفانه به صلاح ديد استاندار شهر سامان فعلا امكان برگزاري تور رفتينگ زاينده رود وجود ندارد.

استان مازندران - هراز: درجه سختي اين رودخانه 4  است و بدليل دبي بالاي آب مدت زمان آن 2 ساعت است.
استان مازندران - چالوس: رفتينگ اين رودخانه نيز در حدود 2 تا 3 ساعت به طول مي انجامد و درجه سختي آن 4 مي باشد.تور رفتينگ چالوس بيشتر براي تهراني ها جذاب است چون در فاصله ي كمي از تهران قرار دارد.
استان لرستان و خوزستان- دز : اين رودخانه از پرخطرترين رودخانه ها و پر طرفدارترين آنهاست كه درجه سختي آن بين 4 تا 5 مي باشد و فقط براي حرفه اي شركت در تور رفتينگ خوزستان را توصيه ميكنيم.

كلام آخر:
براي شركت در برنامه هاي رفتينگ هم ميتوانيد به صورت انفرادي از باشگاه هاي قايقراني خريد كنيد هم از تور رفتينگ آژانس هاي گردشگري استفاده كنيد.

اما به شما پيشنهاد ميكنيم اين تفريح را در قالب تور تجربه كنيد چرا كه:

1- اين تفريح وقتي به صورت گروهي برگزار مي شود لذت آن دو چندان مي شود ميتوانيد آب بازي كنيد و با يكديگر به رقابت بپردازيد.
2- قيمت تور رفتينگ: قيمت اين تفريج در قالب تور به مراتب مناسب تر از خريد انفرادي ست. در تور شما مجموع هزينه هاي شما شامل وسيله حمل و نقل و بيمه ، ليدر و وعده هاي غذايي و بليط رفتينگ با قيمت بليط تك رفتينگ خريداري شده از باشگاه قايقراني برابري ميكند.
3- آژانس مهرانديشان چندين سال است كه با بيشترين تعداد برگزاري تور گروهي رفتينگ ،تجربه ي زيادي در زمينه بهبود كيفيت تور و كسب رضايت گردشگران اندوخته است. پس بهتر آنست كه همسفر ما باشيد تا افتخار پذيرايي از شما نصيبمان گردد و برايتان اوقات خوشي در تور رفتينگ با همكاري بهترين و برترين كادر حرفه اي زير نظر سازمان ورزش و جوانان به ارمغان بياوريم.

تورهاي مهيج مشابه تور رفتينگ ارمند رود از آژانس مهرانديشان:
تور رفتينگ و آفرود شهركرد
تور تنگه واشي
تور درياچه ارواح
تور هلن

تور دشت سوسن
تور شاد
تور يك روزه
تور ارزان يك روزه

براي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۱۰:۱۷ ] [ ايرانگردي ] [ نظرات (0) ]

شمال ايران انبوه ترين نقاط توريستي ايران را در خود جاي داده است. در اين منطقه به دليل نزديكي مرز شهرهاي مختلف شمالي ميتوان جاذبه هاي گردشگري را در زمان كم و با طي مسافت كم مورد بازديد قرار داد. ساري پر جمعيت ترين شهر مازندران و مركز استان است.در ادامه به معرفي جاذبه هاي ديدني ساري اشاره ميكنيم:

درياچه چورت:

درياچه چورت يكي از زيباترين درياچه هاي كم سن و سال ايران مي باشد. اين درياچه در سال 1318 شمسي بر اثر يك زلزله و سد شدن آب چشمه ايجاد شد. هنوز تنه هاي درختان كه قبل ها در اينجا بوده اند از آب بيرون زده است و به زيبايي درياچه افزوده است. اقليم سرسبز درياچه به دليل قرارگيري در ميان ابنوه جنگل و درختان سرسبز ، صداي پرندگان بومي و آب و هواي خوب آن از ويژگي هاي طبيعي اين درياچه است كه آن را به يكي از جاذبه هاي ديدني شمال تبديل كرده است.
اين درياچه زيستگاه ماهي هايي ست كه يا توسط مردم محلي در اينجا رها شده اند يا تخم آن توسط پرندگان در اين درياچه رها شده است و به مرور به جمعيت انها افزوده شده است گاها مردم در اين درياچه به ماهيگيري نيز مشغول مي شوند.
اين درياچه در اصل درياچه ميانشه نام دارد ولي به دليل نزديكي به روستاي چورت به اين نام معروف شده است.
براي رسيدن به اين درياچه زيبا بايد از جاده ساري به سمت كياسر حركت كنيد.

درياچه الندان:
درياچه الندان همچون درياچه چورت در نزديكي كياسر ساري قرار دارد.اين منطقه مه آلود در زمستان زيستگاه اردك هاست و در فصل بهار بنفشه و گياهان دارويي در اين منطقه مي رويند.در پاييز نيز عطر ازگيل در منطقه ميپيچد.مجموعه درياچه الندان به دليل زيبايي فوق العاده اش و طبيعت منحصر به فردش لوكيشن فيلمبرداري بسياري از فيلم هايي ست كه در شمال ايران ساخته مي شود.

چشمه هاي رنگي باداب سورت:

در شهرستان ساري ، بخش چهاردانگه چشمه ها در مسير عبور خود از بالا به پايين كوه حوضچه هاي متعددي را به وجود آورده است. چيزي كه اين حوضچه ها را متمايز ميكند طعم و رنگ متفاوت انهاست.يكي بي رنگ و بدون مزه است ديگري نارنجي رنگ و شورمزه كه هر كدام خواص درماني جداگانه نيز دارا مي باشند.

براي تماشاي زيبايي هاي شمال ايران و ساري مي توانيد از تورهاي يك روزه شمال و تورهاي چند روزه شمال از آژانس مهرانديشان استفاده كنيد. تور درياچه چورت علي الخصوص در پاييز علاقه مندان زيادي را به خود جذب مينمايد.تور باداب سورت نيز هم به صورت تور يك روزه هم تور دو روزه توسط آژانس مهرانديشان برگزار مي شود.

 

تورهاي شمال ايران از آژانس مهرانديشان:
تور نمك آبرود

تور رامسر

تور ماسال

تور گلستان

تور جنگل ابر

تور فيلبند

تور هفت آبشار

تور جنگل راش

تور قلعه رودخان

تور ماسوله

تور ساحل و جنگل گيسوم

تور كندلوس

تور مرداب هسل

تور درياچه ارواح

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۳:۵۰ ] [ ايرانگردي ] [ نظرات (0) ]

رستوران سرعين رستوران سرعين  تور سرعين  بهترين رستوران سرعين

بهترين رستوران هاي سرعين كجاست؟؟

از هر گردشگري سوال كنيد محال است از طعم لذيذ كباب سرعين با گوشت بره برايتان نگويد... اگر يكبار از اين كباب بچشيد طعم آن براي هميشه زير زبانتان مي ماند و شما را دوباره به سمت سرعين ميكشاند.

در ادامه به معرفي بهترين رستوران هاي شهر سرعين ميپردازيم كه در سفر به سرعين مي توانيد از آنها بهره مند شويد:

رستوران عدل يا رستوران مينايي

اين رستوران در مركز شهر سرعين ميدان ساري شو قرار گرفته است.حاج قاسم و حاج علي دو برادر هستند كه مديريت اين رستوران را به عهده دارند.قربان آشپز اين رستوران است كه در درست كردن كباب با فيله و مغز ران گوساله مهارت زيادي دارد.

رستوران فرزاد

اين رستوران نيز همانند رستوران عدل در مركز شهر و ميدان ساري شو قرار دارد.كه كباب برگ آن همراه طعم خوب و خنك دوغ محلي زبانزد است.

 

چنانچه همسفر آژانس مهرانديشان در تور سرعين اردبيل و آستارا هستيد معمولا وعده هاي غذايي كه كه به عهده تور است در رستوران فرزاد سرعين سرو مي شود.هدف ما اين است كه تور سرعين كه اغلب خانوادگي است با بهترين كيفيت خدمات برگزار شود كه رضايت شما عزيزان را جلب نمايد.

ابن دو رستوران از بهترين رستوران هاي شهر سرعين است. با اين حال پيشنهاد ميكنيم در سفر به سرعين حتما يك وعده غذايي را به ديزي هاي خوش طعم در ساير رستوران ها اختصاص دهيد.

 

براي آشنايي با  [maxbutton id="2" ]   اينجا كليك كنيد.

چنانچه تمايل به رزرو تور سرعين ، اطلاع از قيمت تور سرعين و ساير شرايط سفر با آژانس مهرانديشان را داريد كليك كنيد.

[maxbutton id="3" ]


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۶:۰۹ ] [ ايرانگردي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 5
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب